Bruidskinderen: vrolijk, vertederend en spontaan
door Trouwen |
Gelezen 1437 keren | Gepubliceerd in Bruidskinderen
 
Beoordeel dit artikel
(2 stemmen)

Voor wat betreft de bruidskinderen wordt er vaak gekozen voor de kinderen van familieleden, goede vrienden of –en dat wordt ook meer regel dan uitzondering- voor eigen kinderen.

 

 

Hoewel jonge bruidskinderen reuze vertederend kunnen zijn, kleven er ook wat nadelen aan het vragen van tè jonge kinderen. De spanning die een huwelijksdag met zich meebrengt, alle aandacht die ze krijgen en het dragen van zulke mooie kleding wordt nogal wat kinderen vroeg of laat op de dag teveel.

Zorg er daarom voor dat er altijd vertrouwde mensen in de buurt zijn, die de kinderen zo nodig kunnen opvangen. Het verdient ook aanbeveling om kinderen te kiezen die goed met elkaar overweg kunnen, zodat ze steun aan elkaar hebben of er ook een wat ouder bruidskind bij te vragen dat een leidende rol kan spelen.

Afleiding
Verder is het makkelijk als er wat dingen geregeld zijn die de kinderen af kunnen leiden, zoals speelgoed, spelletjes, een televisie of video met kinderfilms etc. Dan is het makkelijk als er ook een ruimte is waar de kinderen even een dutje kunnen doen als ze moe worden. Behalve het strooien met rijst of bloemblaadjes bij het verlaten van de kerk en/of stadhuis en het dragen van het ringkussentje, kan je jonge kinderen nog geen echte taken toebedelen. Wat oudere bruidskinderen daarentegen kunnen een geweldige hulp blijken te zijn tijdens de huwelijksdag. Ze kunnen de bruid helpen met het in orde brengen van haar japon tijdens het in- en uitstappen van de bruidswagen, haar sleep en sluier dragen, het bruidsboeket af en toe van haar overnemen, er voor zorgen dat alle gasten het receptieboek tekenen, de cadeaus van de gasten van kaartjes met namen van de gevers voorzien, aan het eind van het feest give-away’s uitdelen, etc.

Om ervoor te zorgen dat de bruidskinderen zich goed van hun taak kunnen kwijten, hebben ze een vaste volgorde in de trouwstoet. Stelregel is dat ze zich altijd in de buurt van het bruidspaar bevinden. Dat betekent dat ze, indien mogelijk, in de bruidswagen plaatsnemen. Zijn er teveel bruidskinderen of zijn ze al te groot om bij het bruidspaar te zitten, dan nemen zij plaats in de eerste volgauto. Soms gaat die auto zelfs even voor de stoet uit, zodat zij het bruidspaar op kunnen wachten bij de aankomst bij stadhuis en kerk. Bij het betreden van kerk en stadhuis nemen de bruidskinderen twee aan twee hun plaats achter het bruidspaar in. Zijn de kinderen erg klein en heb je er maar twee, dan kun je er ook voor kiezen om ze voor je uit te laten lopen, zodat je er een beetje zicht op hebt wat ze doen.

Type kleding
Het is het mooist als de kleding van de bruidskinderen afgestemd wordt op de kleding van het bruidspaar. Waar je voor kiest, is uiteraard ook afhankelijk van je persoonlijke smaak, het beschikbare budget en de tijd van het jaar. De meeste mensen kiezen ’s zomers voor de meisjes voor fleurige jurkjes in soepele materialen, terwijl men ’s winters eerder voor een stof als bijvoorbeeld fluweel kiest. Voor de bruidsjonkertjes zijn er ook mogelijkheden genoeg. ’s Winters zullen ze uiteraard een lange broek dragen, maar ’s zomers kan er ook gekozen worden voor een bermuda.

Het verdient aanbeveling om de moeders van de kinderen mee te vragen als je de kleding voor de kinderen gaat uitzoeken. Zij kennen hun kinderen het beste en weten hoe hard ze op dat moment groeien, welke stoffen ze wel en niet prettig vinden om te dragen en wat ze normaal gesproken wel en niet mooi vinden. Het heeft namelijk helemaal geen zin om kinderen iets tegen hun wil te laten dragen. Daar worden ze bepaald niet vrolijker van en dus komt het de stemming op de huwelijksdag ook niet ten goede. Bovendien is er zoveel keus, dat dit ook helemaal niet nodig is. Je kunt ook beter niet met een al te grote groep naar zo’n speciaalzaak gaan. Het is voor de kinderen toch al spannend om zulke speciale kleding te gaan passen en als er zich dan ook nog allerlei mensen mee gaan bemoeien, wordt het helemaal een onoverzichtelijk geheel.

Wie betaalt wat
Hoewel het vroeger zo was dat de kleding van de bruidskinderen voor rekening van de ouders van de bruid kwam, zijn daar tegenwoordig geen vaste regels meer voor te geven. Als het kleding is die helemaal is aangepast aan de smaak en kleding van het bruidspaar en het na de bruiloft eigenlijk in het dagelijks leven niet te gebruiken is, dan lijkt het logisch dat het bruidspaar de kosten zelf voor hun rekening neemt. Is het kleding waar men ook na afloop nog veel plezier van kan hebben, dan valt er over te denken om de kosten met de ouders van de kinderen te delen. Hoe het ook uitvalt, doe alles in ieder geval in goed overleg, dan kan er nooit een probleem van komen.

Accessoires
Ook bij de kleding van de bruidskinderen zijn talloze leuke accessoires te krijgen, zoals bijpassende schoenen en sokjes, linten en hoofdtooien voor in het haar, hoedjes, parasolletjes, wandelstokjes, strooimandjes, cumberbandsets. De meeste bruidskinderen krijgen ook graag een bruidsboeketje. Het meest geschikt is een klein biedermeiertje of een leuk bloemenmandje. Voor de bruidsjonkertjes kunnen speciale corsages besteld worden. Ook het eventuele wandelstokje van de bruidsjonkertjes kan met bloemen opgevrolijkt worden.

Bedanken
Bruidskinderen zijn speciale gasten. En speciale gasten horen door het bruidspaar op een toepasselijke manier bedankt te worden, bijvoorbeeld door middel van een (blijvend) geschenk. Betreft het volwassen speciale gasten, dan krijgen ze traditioneel een zilveren geschenk, maar voor bruidskinderen kan een speciale bruidsknuffel erg leuk zijn.

Trouwen

E-mail: Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Trouwen
Nieuwste van Trouwen
3 Opmerkingen
  • Reactie link marianne stikker zondag 08 januari 2012 15:12 geplaatst door marianne stikker

    Hoi Corrie en andere a.s. bruidsparen met bruidskinderen.
    kijk eens voor feestelijke kinderkleding op de website van www.mooie-kleertjes.nl.
    Grote sortering en betaalbaar,je kunt ook een pasafspraak maken!

    Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
  • Reactie link Corrie Versteeg donderdag 22 december 2011 08:04 geplaatst door Corrie Versteeg

    Ja, ik weet een leuk adres voor bruidskinderkleding.
    Corrie's atelier voor bruidskindermode in Terschuur.

    Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
  • Reactie link Carla van Diemen donderdag 17 november 2011 11:32 geplaatst door Carla van Diemen

    Weet iemand een goed adres voor bruidskinderkleding?

    Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Login to post comments

Nu in magazine trouwen!


Laat je mening horen

Wat zie je het liefst op trouwen.nl?