Een wedding in de wijnvelden van Wellington, Zuid-Afrika
door Trouwen |
Gelezen 600 keren | Gepubliceerd in Huwelijksreizen
 
Beoordeel dit artikel
(0 stemmen)

Dagmar en ik ontmoetten elkaar in 2003, in Zuid-Afrika.
Nooit gedacht dat wij jaren later in Zuid-Afrika in het huwelijksbootje zouden stappen.

 

Het was de mooiste dag van ons leven.

 

In juli 2003 liep ik, Jessica, stage in de omgeving van Kaapstad. Dit maakte deel uit van mijn opleiding tot verpleegkundige in Engeland, mijn vaderland. Wat ik op dat moment niet wist was dat ik daar zo’n lieve jongen als Dagmar, uit Nederland, tegen zou komen en dat er een enorme verandering in onze levens zou komen. Dagmar liep daar co-schappen in dezelfde periode. In september 2003 kwam er een eind aan mijn verblijf in Zuid Afrika.

Pas 10 weken later hebben wij elkaar weer gezien, hij kwam mij opzoeken in Engeland.
En zo begon ons leven samen. Alle vrije dagen, weekenden en vakanties gingen wij naar elkaar toe. Na 2 jaar heen en weer reizen maakte ik de grote stap om naar Nederland te verhuizen. Achteraf een grote stap, maar op dat moment een groot avontuur.

Dagmar en ik bouwden ons leven samen op in Nederland. Alles ging geweldig en wij waren zielsgelukkig met elkaar. Ik had inmiddels werk en mijn draai in Nederland gevonden. Wat is de volgende stap dacht ik? Ik werd een beetje onrustig. Na drie jaar samenwonen in Nederland, wist ik zeker dat Dagmar en ik voor altijd bij elkaar wilden zijn. Waarom zouden wij dan niet trouwen?

Zonder dat Dagmar het wist was ik al gaan zoeken naar de mogelijkheden om in Zuid-Afrika te trouwen. Natuurlijk hadden wij het er al vaker over gehad, als wij ooit zouden trouwen, dan…… maar zover was Dagmar nog niet!
Ik ben gaan Googlen op ‘trouwen in Zuid Afrika’ en al heel snel kwam ik op de website  Fundisa Weddings terecht. Ik had er gelijk zin in en ging Yolanda onmiddellijk mailen.

Het huwelijksaanzoek stond, zonder dat ik het wist, gepland tijdens een weekend bij mijn ouders in Engeland. Hij had daar eerst mijn vader om mijn hand gevraagd. En toen kwam de vraag, samen met een prachtige ring, of ik met hem wilde trouwen. Natuurlijk wilde ik dat en toen konden wij een afspraak met Yolanda van Fundisa Weddings maken!

Onze eerste ontmoeting met Yolanda, in mei 2009, hebben wij als zeer plezierig ervaren. Drie uur lang hebben wij met elkaar gepraat, over wat wij wilden, maar ook over wat zij ons kon bieden. Wij zijn die avond direct al gaan kijken naar mogelijke trouwlocaties. We begonnen met ongeveer dertig folders door te nemen en al snel bleven er drie over. Ons droomhuwelijk zou plaats vinden in één van deze drie locaties. De datum legden wij ook al vast: 5 mei 2010.

Na het uitzoeken van prijzen, mogelijkheden en beschikbaarheid, besloten wij om bij Grand Dédale bij Wellington te trouwen. Yolanda had  het management couple (Tina en Angelo) van Grand Dédale op een beurs ontmoet en had er gelijk een goed gevoel bij gehad. Op dat moment was Grand Dédale nog niet af, zij waren nog aan het verbouwen, maar wij gingen er voor!

De locatie was geboekt en de datum van ons huwelijk stond vast. Nu konden wij vluchten boeken en een huwelijksreis gaan bedenken. Ons grote avontuur was begonnen.

Wij hadden besloten om een klein en intiem huwelijk te hebben, met alleen directe familie en onze beste vrienden. Uiteindelijk hadden wij drieëntwintig gasten.
Mensen om ons heen vonden het eerst vreemd dat wij zo ver weg wilden gaan en het zo klein wilden houden. Hoe konden wij mensen verplichten om naar Zuid-Afrika te gaan? Nooit hebben wij getwijfeld om het niet te doen. Bijna alle mensen die een speciale plek in ons hart hebben, vonden het geweldig dat zij het mee mochten maken en iedereen had er zin in. Het bevestigde voor ons wat wij altijd hebben gezegd: ‘trouwen doe je maar één keer en je moet het doen zoals je het samen graag wilt’. Wij hebben er geen moment spijt van gehad, beter gezegd, het waren echt de mooiste dagen van ons leven.

Gedurende het jaar, tussen onze eerste afspraak met Yolanda en het vertrek naar Zuid-Afrika, is er heel wat geregeld. Wij werden door Yolanda goed geïnformeerd over de nodige informatie met betrekking tot alle juridische zaken die het trouwen in Zuid-Afrika met zich meebrengt en de rest van het ’papierwerk’. Verder werden er mailtjes heen en weer gestuurd met ideeën, vragen en tips. Yolanda was voor ons onmisbaar.

En ineens was het zover 29 april 2010: de dag van vertrek. Wij reden naar Schiphol met trouwjurk, pak en alles voor onze vlucht naar Kaapstad. Het ging nu echt gebeuren!

Tijdens onze eerste week in Kaapstad hebben wij vakantie gevierd samen met onze ouders, vrienden en iedereen die zin had om mee te doen. Wij spraken met elkaar af bij de V&A Waterfront alsof het thuis was …. en zo voelde het ook. Dagmar en ik wisten meteen weer waarom wij, in 2003, zo verliefd op Zuid-Afrika en op elkaar waren geworden.

Op 3 mei na een leuke dag in Kaapstad gingen wij alles inpakken voor het huwelijk.
Jurk ‘’check’’, jacquet ‘’check’’, schoenen ‘’check’’, ringen……. de ringen?
’Wij hadden ze toch veilig in een tasje gestopt’? ‘
’Ja maar waar is de tas’?
‘In Nederland’.
Wie vergeet nu de trouwringen mee te nemen!?
Na een paar tranen konden wij alweer lachen. Het komt wel goed dachten wij.

Op 4 mei hadden we in de ochtend eerst nog snel nieuwe ringen geregeld: Dagmar kocht een ring voor tien euro en voor mij ging een vriendin nog snel kijken.

Daarna reden wij naar Wellington, tussen de wijnvelden, op ca. 45 minuten van Kaapstad.
Het weer was inmiddels omgeslagen en het regende pijpenstelen. Dat hadden wij toch niet besteld? Bij aankomst op Grand Dédale werden wij ontvangen door de vriendelijke staf, die ons op stond te wachten met paraplu’s.
Wij liepen de trap op en WOW! Wij hadden nog nooit zoiets moois gezien. Mijn mond viel open van verbazing en ik had tranen in mijn ogen. Ook al hadden we vooraf foto’s van Yolanda gezien, in werkelijkheid was het veel mooier. Wij voelden ons vereerd om daar te mogen trouwen. Wij kregen een rondleiding en wij wilden daar nooit meer weg.

Ons gesprek met de trouwambtenaar was helemaal zoals wij gehoopt hadden. Hij was een oprechte en vriendelijke man, die zijn werk met veel plezier bleek te doen.

Om half twee arriveerden onze gasten en ondanks het weer gingen wij lunchen op de veranda.
Na de lunch was het tijd voor het wijnproeven bij hun eigen wine estate ‘Doolhof’. Wij kregen een rondleiding en daarna mochten wij zes verschillende wijnen proeven. Erg lekker…. vooral de Dark Lady!

Aansluitend aan de wijnproeverij hadden wij zelf bedacht dat wij een tafelkleed gingen beschilderen samen met onze gasten. Wij hadden alle spullen hiervoor uit Nederland meegebracht en iedereen heeft met veel plezier meegewerkt. Na de wijntjes had iedereen veel meer inspiratie!

Vervolgens was het tijd om ons om te kleden voor het heerlijke diner en tussendoor waren er speeches en cadeautjes. Wij hadden veel plezier samen en er werd geweldig voor ons gezorgd. Om middernacht was het tijd om te gaan slapen.

Op woensdag 5 mei waren wij al vroeg wakker voor het ontbijt en de zenuwen begonnen behoorlijk toe te nemen.
Na het ontbijt arriveerden de visagist en kapster. Samen met alle dames ging ik terug naar onze Honeymoon cottage. Het was heerlijk ontspannen en wij werden één voor één opgemaakt. Rond 12 uur rinkelde de deurbel en een grote schaal met sandwiches en een fles champagne werd gebracht. Het was een grote verwennerij en ik genoot enorm. Het was nu al mooier en meer bijzonder dan ik ooit had kunnen dromen.

Ondertussen was Dagmar, samen met de mannen, ook aan het ontspannen. Een duik in het zwembad, lunch op de veranda en lekker relaxen in een warm bad.

Onze fotografe, Daniella, was inmiddels begonnen met foto’s maken als mooie herinnering aan deze dag. Helaas was het weer nog steeds slecht zodat we de geplande tuinceremonie moesten verruilen voor een binnenlocatie. We gingen nu elkaar het ja-woord geven in de prachtige lounge van Grand Dédale.

Om 14.30 uur was het dan zover! De afgelopen dertien maanden waren over dat moment gegaan. Ik hoorde de muzikanten “ons lied” spelen en dat was het moment....

Samen met mijn vader liep ik naar Dagmar toe. Wat een bijzonder en ontroerend moment. Alles was perfect: de locatie, de muziek, de gasten en wij. De ceremonie duurde ongeveer vijfenveertig minuten en was heel mooi en persoonlijk. Er was geen droog oog te bekennen.
Na de ceremonie was er champagne en een toost buiten op de veranda. Wij waren getrouwd!! Ondanks het regenachtige weer genoten wij enorm. Vervolgens was het tijd om met Daniella foto’s te maken. Wat hebben we gelachen en wat voelde het bijzonder. De foto’s zijn prachtig geworden en gelukkig bleef het gedurende deze “fotoshoot” droog.

Bij terugkomst van de fotosessie, stonden onze gasten volop te genieten van de locatie en de muziek. Er werd gedanst en feest gevierd tijdens de receptie. Toen kwam het moment om onze bruidstaart aan te snijden. De taart was door de kok van Grand Dédale gemaakt en hij was geweldig mooi om te zien en verrukkelijk om te eten. Er lag een mes klaar met erin gegraveerd: “Dagmar & Jessica Grand Dédale 5 mei 2010”. Het bleek een cadeau te zijn van Tina, Angelo en de rest van het team van Grand Dédale. Wat een originele verrassing!

Wij hadden bij Yolanda aangegeven dat wij op onze trouwdag graag een braai, een Zuid- Afrikaanse BBQ, wilden. In 2003 hebben wij zoveel gebraaid en voor ons hoorde dit er gewoon helemaal bij. Yolanda en Grand Dédale vonden het in het begin wel een raar idee ‘willen jullie niet liever een vier of vijf-gangen diner?’ vroegen ze. Maar dat wilden wij niet.
Helaas is door het weer niet gelukt om buiten een braai te hebben, maar het personeel heeft op een fantastische manier er een ‘indoor-braai’ van gemaakt. Heerlijk!

Gedurende de hele dag werden er heerlijke Doolhof-wijnen geserveerd. De organisatie van Tina, Angelo en de rest van de medewerkers was buitengewoon zorgvuldig. Zij waren ons de hele tijd voor met dingen regelen en niets was teveel. Ze waren vriendelijk, professioneel en gastvrij. Bijvoorbeeld: wij hadden op 4 mei rozen meegebracht en de bloemblaadjes gebruikt als tafelversiering. Vervolgens is Tina nog enkele malen het dorp in geweest om nieuwe rozen te kopen, zodat de tafels er iedere keer weer op en top chic en versierd uit.

Voor ’s avonds hadden wij een DJ ingehuurd en met z’n allen hebben we buiten uitbundig gedanst en hebben we er een groot feest van gemaakt. Het was meer dan geweldig. Er werd zelfs gebruik van het zwembad gemaakt: Dagmar had genoeg van zijn jacquet en samen met enkele vrienden dook hij het zwembad in.

Om middernacht was onze trouwdag voorbij. We werden door onze gasten uitgezwaaid en uitgezongen en samen liepen we terug naar onze cottage, als man en vrouw!
De cottage was door Tina en onze ceremoniemeester met rozenblaadjes versierd, van onder aan de trap tot aan onze slaapkamer. Op tafel stond een gekoelde fles champagne, twee champagne glazen en aardbeien in chocolade. Romantisch en heerlijk. Het was een prachtige afsluiting van de mooiste dag van ons leven.

Er zijn veel mensen die geholpen hebben om onze trouwdag tot zoiets moois te maken en wij kunnen ze niet vaak genoeg bedanken. In het bijzonder willen wij Tina en Angelo van Grand Dédale bedanken: door de passie die zij in hun werk hebben, hebben wij kunnen relaxen en genieten. Ook willen wij Yolanda nogmaals bedanken: door al haar werk en inzet heeft zij ons een droomhuwelijk kunnen geven. Yolanda, blijf doen waar je zo goed in bent!
Tenslotte willen we natuurlijk onze familie en vrienden bedanken.

Grand Dédale is een buitengewoon mooie locatie om te trouwen of om vakantie te vieren. Wij gaan zeker terug!! Nooit hadden wij kunnen bedenken, dat trouwen zo bijzonder kon zijn.
Alles, uitgezonderd het weer, was perfect en wat was het indrukwekkend!

Na terugkomst in Nederland hebben wij nog een feest in Nederland gegeven. Zo konden we het toch nog met al onze andere vrienden en familie vieren. Dit maakte het voor ons helemaal compleet!

Dagmar en Jessica

 

 

Weddingplanner Yolanda van Fundisa Weddings:


Als weddingplanner is het belangrijk om de juiste ‘klik’ met een bruidspaar te hebben. Zeker als je enkele weken tot een jaar intensief met elkaar aan een bijzondere trouwdag werkt, is dit voor iedereen van belang. En deze klik was er meteen vanaf het eerste moment met Jessica en Dagmar.

Ze stonden open voor mijn suggesties en adviezen maar ze kwamen zelf ook met leuke ideeën, zodat het echt hun bruiloft is geworden. En wat hebben we een plezier gehad tijdens alle voorbereidingen.

Het is zo’n liefdevol couple, naar elkaar toe maar ook naar de mensen om hun heen - het straalt gewoon van alle foto’s af!

Jessica en Dagmar, ik wens jullie nogmaals heel veel geluk en liefde toe.

Yolanda
www.fundisa-weddings.nl

 

Trouwen

E-mail: Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Trouwen
Nieuwste van Trouwen
Login to post comments

Nu in magazine trouwen!


Advertenties

Laat je mening horen

Wat zie je het liefst op trouwen.nl?